Jaki prezent wybrać dla dzieci w różnym wieku

sylvanian-families

Kupując prezent dla dziecka należy zwracać uwagę przede wszystkim na jego wiek oraz zainteresowania. No i oczywiście płeć dziecka – inny upominek kupuje się chłopcom, a inny dziewczynkom. Dobrze jest również wiedzieć o czym dziecko w danym momencie marzy. No i poprzez kupno prezentu nie kierować się naszymi niespełnionymi aspiracjami – a więc nie kupować prezentu takiego o jakim my marzyliśmy w dzieciństwie.

DZIECKO – NOWORODEK

W przypadku noworodka najlepszym prezentem będzie coś co się przyda bardziej dla rodziców – śpioszki, pampersy, kosmetyki dla niemowląt, łóżeczko, gryzaczki czy grzechotki. Dziecko w tym wieku nie zdaje sobie sprawy z tego co ma, więc nie warto inwestować ogromnych sum w drogie zabawki.

DZIECKO W WIEKU PRZEDSZKOLNYM

Dziecko w wieku przedszkolnym uczy się poznawać świat. Toteż bardzo dobrym pomysłem będą dla niego wszelkie gry edukacyjne, naśladujące głosy, pokazujące kolory i role społeczne. Dla dziewczynek kupujemy lalki, dla chłopców samochodziki, dla obojga klocki. Wspaniałym prezentem mogą być zestawy zabawek Sylvanian Families (link), dzięki któremu dziecko może bawić się w dom, w „rodzinę” i które są bardzo ładnie wykonane i mają również edukacyjne możliwości. Zestawy zabawek Sylvanian Families uczą bawiąc, więc są doskonałym prezentem dla dzieci niezależnie od płci.

Dla dzieci w starszym wieku przedszkolnym można już kupować audiobooki, kolorowanki, a także przedmioty służące do własnej działalności artystycznej – bloki, kredki, farby itd.

PREZENTY DLA STARSZYCH DZIECI

Dzieciom w wieku szkolnym kupujmy mądre gry planszowe, książki (ale nie lektury), albumy typu „zrób to sam” i wszystko to co wiąże się z hobby naszego dorastającego dziecka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zabawki i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *